2002 Başlangıç

1998 yılında bilişim sektörüne adım atan İbrahim AYDIN tarafından kurulmuştur. İbrahim AYDIN Mimar Sinan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik bölümü mezunudur. Bilişim sektörüne olan ilgi Matematik bölümü kapsamında yer alan bilgisayar programlama eğitiminden gelmektedir. İlk dört yıl bilişim sektöründe pazarlama müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. Sektörün büyüklüğü karşısında Atamedya'yı kurma kararı almıştır. Bu karar doğrultusunda oluşturulan 3 kişilik kadro ile Perpa Ticaret Merkezinde kurulmuştur.

Bilişim doğru kullanıldığı taktirde son derece küçük bütçeler ile hayal edilemeyecek kadar geniş bir kitleye pazarlama ve tanıtım imkanı verir. Ayrıca kurumların sahip oldukları müşteri portföylerine online birçok hizmeti sunabilecekleri bilişim sektörü vazgeçilmez ve eksik kalınamaz bir teknolojidir. Her ne kadar ticari amaç doğrultusunda kurulsada en temel amacı bilişim sektörünü en iyi şekilde kullarak kurumlara en iyi hizmeti makul fiyatlarlara sunmak olmuştur. Sahip olduğumuz ticari ahlak ile birlikte % 100 müşteri memnuniyetini kayısız şartsız ilke edinerek her zaman +1 varsa 2,3,4,... kendisinden oluşacaktır prensibine inanarak hareket ettik. Bu düşünce Atamedya'ya 2015 yılında 2000 den fazla aktif müşteri kazandırmıştır.

Atamedya ailesi aynı prensipleri benimsemiş arkadaşlar tarafından oluşmaktadır. Kendi alanında sektörünün en iyileri her zaman Atamedya da buluşmuştur. 10 ylını doldurmuş 7 çalışma arkadaşımızın olması en büyük göstergesi olsa gerek. Atamedya büyüdükçe ihtiyaç duyduğu personeli kendi bünyesinden yetiştirmektedir. Dolayısı ile aynı kültür her zaman yaşatılmaktadır.

2003 Taşındık

Kuruluşundan bir yıl sonra 6 kişilik kadro yapısına ulaşan Atamedya aynı zamanda 100 ün üzerinde müşteri portföyüne sahip olmuştur. Kabuğuna sığmayan Atamedya müşterilerinin desteği ile birlikte hala hazırda hizmet verdiği ofise taşınmıştır. İlerleyen zaman diliminde yine aynı yerde ikinci ofisi ile büyümesine hız katmıştır. Günümüzde 17 tam zamanlı personel yapısı ile birlikte 2000 den fazla müşterimize hizmet vermekteyiz.

2005 Hosting Kontrol Programını yazdık

Bu günlere geleceğimizi müşterilerimizin teşekkür mektuplarından ve büyüme ivmesinden çok net görebiliyorduk. Çok daha hızlı ve kaliteli hizmet vermek için kendi hosting kontrol programımızı yazmaya karar verdik. 2005 yılında aldığımız bu kararı aynı yıl içerisinde planlayarak yazılmına başladık ve bitirdik. Belli zaman aralıkları ile güncellediğimiz hosting kontrol programı, günümüzde Atamedya'yı tüm sektörel firmalardan ayıran en öenmli özelliklerden biridir. Hosting kontrol programımız sayesinde tüm müşteri temsilcilerimiz son derece uzmanlık isteyen birçok işlemi birkaç saniyede yapabiliyor. Örneğin bir hosting açılımı, özelliklerinin oluşturulması, yetkilendirilmesi, mail kullanımın ayarlarının yapılması sadece 30 saniye...

2009 Google'dan 38 Kat Hızlı E-ticaret Paketi

Bilişim sektörünün inanılmaz bir ivme ile yükselişi alış veriş dünyasını da kapsamına almaya başladığı zaman diliminde Atamedya yazılım kalitesi ile eticaret hazır paketi olan Atastore markasını oluşturmuştur. Her zaman her yerde söylediğimiz gibi yazılım sektörünün en öncü firması olduğumuza inanıyoruz. Bu kaliteyi ve söylemimizi ıspatlayacak bir eticaret yazılımı yazdık. Nasıl mı?

Tüm sektörün her konuda örnek aldığı Google'dan tam 38 kat hızlı çalışan Atastore eticaret modülünü yazdık. Sayfa oluşturulma süreci 0,03 saniye gibi inanılmaz bir zaman dilimine kadar küçülttük. Bilişim sektörünün yazılım uzmanları tarafından defalarca övgü dolu mailller ve telefonlar aldık. Arge departmanımızın geliştirdiği sistem günümüzde hala mükemmelliğini korumaktadır. Atamedya bünyesinde geliştirilen yeni bir veritabanı sistemi ile birlikte mükemmel bir SEO ya sahiptir. Hala daha iyisinin var olduğunu göremiyoruz. Atastore günümüzde geliştirilmeye devam eden en önemli ürünlerimizin başında gelmektedir.

2010 Müşteri İzleme Programı ( Canlı destek ) AtaCFS

Genişleyen teknoloji ile ihtiyaçlar hiç bitmiyor ve bitmeyecek. İnternet ortamında var olduktan sonra web sitemizi ziyaret edenleri hep merak etmişizdir. Acaba sitemizde online biri var mı? Acaba ne arıyor? Yardımcı olabilir miyim? gibi tüm soruların çözümlenmesi için AtaCFS markasını oluşturduk.

Her ne kadar dünyada bir kaç örneği olsada Türkiye'de ilk defa bizim tarafımızdan yazılmış bir programdır. Web sitesini pazarlama amaçı ile kullanan tüm kurumların olmazsa olmazları arasına girmiştir. Biz her zamanki gibi işi biraz abarttık ve hiçbir benzer modülde olmayan birşeyi yaptık. Canlı destek sisteminin içerisine online çeviri modülünü yerleştirdik. Atamedya ar-ge departmanın yapmış olduğu bu modül kurumların müşteri bulma noktasında son derece önemli rol almıştır.

2013 Hızlı Web Tasarım Çözümleri AtaWP

Butik web tasarımı projelerinin maliyetinin bazı firmalara ağır geldiğini düşünerek Atawp ürünümüzü başlattık. Atawp tüm dünyada kullanılan Wordpress temalarından istenilen web yazılımına giydirilerek oluşturulan web tasarımı projeleridir. Atamedya her zaman olduğu gibi müşterisinin yanında olmak için maliyetlendirmesini minimum düzeyde tutmak için geliştirdiği Atawp gün geçtikçe geliştirilen ve son derece talep gören ürünlerimiz arasında yer almaktadır. Ar-ge departmanımızın oluşturduğu database ile binlerce hazır tasarım örneği ile müşterilerimizin isteklerini çok kısa zaman dilimi içerisinde çözmekteyiz. Atawp nin en büyük farklarından birisi ise hazır bulunan web tasarımlarına ihtiyaç doğrultusunda istenilen web yazılımlarının entegre edilmesi, ayrıca hazır bulunamayan yazılım modüllerinin yazılarak müşterilerimiz isteklerini eksiksiz bir şekilde oluşturmasıdır.

2014 Her Kuruma Mobil Uygulama AtaMOBİ

Atamedya Ar-ge departmanı 2013 yılında bilgi seviyesini tamamlayıp mobil dünyasına adım atarak en büyük gelişimimizi sağlamıştır. Atamobil tüm kurumsal firmaların mobil dünyası ile tanışması yönünde çok önemli bir adım atmıştır. Mobil uygulamalara paket seçeneği ve kiralama modülünü geliştirmiştir. Özel bir mobil uygulama yazılımının son derece maliyetli olması nedeni ile uygulamaların modüler yapılarak her kurumun kullanabileceği kadarını kiralamasının önünü açmıştır. Atamobil sayesinde her kurumun mobil uygulama sahibi olması son derece kolaylaşmıştır. Son hızla ilerleyen teknolojik çağına ayak uydurmak için mutlaka bulunulması gereken bir pazaryeridir. İlerleyen yıllarda tüm aramaların mobil cihazlardan yapılacağını düşünürsek şimdiden üst sıralarda konumlanmanın gerektiğini kim inkar edebilir ki!

Herkese Teşekkür Ederiz

Atamedya günümüzde sahip olduğu müşterilere en iyi hizmeti vererek, referans sistemi ile çalışan bir kurum olmuştur. Bizi bu günlere taşıyan tüm müşterilerilerimize sonsuz teşekkürü bir borç biliriz. Aldığımız tüm olumlu eleştirilerin yanında, bizleri olumsuz yönde eleştirerek, gelişmemizi sağlayan müşterilerimiz ve bizi takip eden sektörel kişilerede teşekkür borcumuzu hiçbir zaman unutmuyoruz.

İbrahim AYDIN
Genel Müdür