16. Yıl

SEO

SEO nedir ?

Arama motoru optimizasyonudur. SEO nun amacı web sitelerinin arama motorlarının sıralama kriterlerine en uygun şekle getirilerek hedeflenen üst sıralarda yer alınmasıdır. İngilizce ve Türkçe’de kısaca SEO ( Search Engine Optimization ) olarak ifade edilmektedir. Arama motorları arama sonuşlarını listelerken algoritmik bir yapı kullanmaktadırlar. Bu nedenle web geliştiricileri, yazmış oldukları sayfaları arama motorlarının listeleme algoritmalarını dikkate alarak oluşturular. İnternetin ekonomik anlamındaki gücünün artması neticesinde SEO çok hızlı yaygınlaşmaya başlamıştır.

Site içi SEO    ;

Atamedya olarak hosting kalitemizi işi bilenler dahil her kesin taktirindedir. En önemli kriterlerin başında belirttiğimiz hız Atamedya da tam 80 MBIT tir. Bu hız aynı zamanda sunucularımızda barındırdığımız web ve mail hizmetlerinin yurt dışındada son derece hızlı ulaşılmasına olanak vermektedir. Günümüzde ortalama hosting piyasası 10 MBIT olarak hizmet veriyor. Ayrıca sağlanan hız bir havuzdan sağlanmaktadır. Aynı şekilde sunucu kaliteside Atamedya' da en üst düzeydedir. Kendi sunucularımızı kullanmaya başladığımızdan beri IBM en büyük çözüm ortağımız olmuştur.Domain nereden alınmalı sorusunun cevabı ''en ucuz yerden '' olmamalıdır.

Site dışı SEO    ;

Site dışı SEO yapmak için çok sayıda farklı teknikler vardır. En popüler olanları ise sitenin kaliteli ve yüksek backlink sayısına sahip olmasıdır. Backlink, bir web sitesinin diğer bir siteye verdiği linktir. Ancak başta Google olmak üzere tüm arama motorları; manipüle edilmiş backlinklere karşıdır. Bunun nedeni, backlinklerin arama motorları nezdinde bir referans olmasıdır. Dolayısıyla arama motorları, yapay bir referansı kabul etmeyecektir. Bu bağlamda web sitesine gelen backlinklerin gerçek kullanıcılar tarafından gerçekten verilmesi gerekmektedir.

Atamedya & SEO

Kurulduğumuz günden beri bildiğimiz tüm kriterleri tüm müşterilerimize uyguladık. Hiç bir müşterimizin bilgisizliğinden faydalanılarak bir proje oluşturmadık. Yukarıda net olarak açıklandığı gibi bir web sitesinin başarısı iki noktanın tamamlanması ile gerçekleşir. Biz her ne kadar site içi SEO’yu tam yapsakta % 50 lik kısmını gerçekleştirmiş olacağız. Site dışı SEO için mutlaka kurumsal bir firmadan destek almaya ihtiyaç vardır. Unutmamanınız gereken en önemli konu ise SEO yaptırırken sürekli bir uğraş gerektireceğidir. Herkes biliyor ki ; varsayalım 1. sayfa 1. sıraya geldik ama orada kalacağız diye bir garanti yok. Rakiplerinizinden daha fazla yatırım yapmak zorundasınız. Ancak istenilen listeleme sırasına yerleştikten sonra daha az maliyetler ile bulunulan pozisyon korunabilir. Yada SEO için ödeyeceğiniz maliyeti Adwords yatırımı olarak gerçekleştirebilirsiniz. Karar sizin !